Jarošáček MělníkFacebook česky, czech, tschechisch anglicky, english, englisch německy, german, deutsh

Folklorní soubor JAROŠÁČEK MĚLNÍK

,,Není umění, kterému bych se více kořil, než je lidová píseň" Fr. Kožík

Dětský folklorní soubor "Jarošáček" byl založen v roce 1994 při tanečním oboru Základní umělecké školy v Mělníku. Soubor má svoji lidovou muziku, kterou tvoří učitelé, žáci a příznivci školy. Cílem souboru je seznámit děti a mládež s kořeny naší kultury a přiblížit lidové umění současnému divákovi.

Těleso se zaměřuje především na jevištní zpracování českých lidových písní, tanců a zvyků. Nechybí však ani představení připravená pro:

Soubor za dobu své existence reprezentoval školu a město Mělník na mnoha významných tuzemských i zahraničních festivalech. Na přehlídkách a soutěžích tanečních oborů Základních uměleckých škol a dětských folklorních souborů pravidelně obsazuje nejpřednější místa.

Soubor pořádá i své vlastní koncerty a příležitostně vystupuje také s českými a zahraničními soubory. Úzce spolupracuje se souborem "Jarošovci", kde mnozí členové Jarošáčku našli uplatnění v dospělosti. Soubory společně vydaly CD nahrávku "K Mělníku je cesta dlouhá".

V zárí 2012 došlo ke zmenám v organizaci souboru. Cinnost Jarošácku podporuje a rídí Sdružení rodicu a prátel detského folklorního souboru, které je zároven spoluporadatelem hudebne-tanecního festivalu "Melnický Vrkoc".